آموزش نحوه صحیح شارژ باتری دسته ps4

کنسول ps4 یک سیستم درخشان با بازی های منحصر به فرد می باشد. این بدان معناست که ما زمان زیادی را با دسته ps4 بی سیم DualShock 4 خود صرف خواهیم کرد. اگرچه قدرت دکمه ها و پد هدایت کننده، ماشه های سریع و تند را در DualShock خواهیم داشت ولی عمر باتری چندان طولانی نمی باشد. به طور معمول DualShock 4 با هر بار شارژ، ۴ الی ۸ ساعت دوام می آورد. این مقدار خیلی کمتر از دسته کنسول های xbox1 و nintendo switch است.

چرا باتری DualShock 4 خیلی سریع به اتمام می رسد؟

ساده است. این دسته مجهز به باتری ۱۰۰۰mAh می باشد که به طور قابل توجهی کوچکتر از باتری های استاندارد AA در گیم پد xbox1 است. خوشبختانه ما برخی از ترفندها را برای کمک به شما در نظر گرفتیم تا برای ادامه بازی منتظر شارژ شدن نمانید.

کنترلر خود را زمان بندی کنید.

tutorial the correct charging of the ps4 controller battery justbazi 2

گاهی ما از PlayStation 4 برای چیزی غیر از بازی استفاده می کنیم. هنگامی که شما در حال تماشای فیلم در Netflix ،stream یا Twitch هستید لزوما نیازی به نگه داشتن DualShock 4 خود در تمام مدت ندارید. برای حفظ عمر باتری کنترلر، مطمئن شوید که کنترلر تنظیم شده تا در اسرع وقت خاموش گردد.

برای تنظیم تاخیر زمانی قبل از اینکه DualShock 4 به طور خودکار خاموش شود، به تنظیمات PlayStation 4 مراجعه کنید و گزینه “Power save settings” را انتخاب کنید. در آنجا گزینه هایی برای خاموش کردن کنسول خود و همچنین حالت استراحت را خواهید دید ولی گزینه ای که دنبال آن می گردید در پایین آنها به نام set time until controllers turn off قرار دارد. تنظیم این  بخش را در پایین ترین زمان (۱۰ دقیقه) تغییر دهید تا باتری شما در مواردی که از آن استفاده نمی کنید غیر فعال شود.

شما همچنین می توانید این تنظیمات را در منوی سریع سیستم پیدا کنید. با نگه داشتن دکمه PlayStation در مرکز کنترلر خود، شما به راحتی می توانید بدون نیاز به خروج از بازی، برنامه فعلی خود را تنظیم کنید.

نوار نور light bar کنترلر خود را کم کنید.

tutorial the correct charging of the ps4 controller battery justbazi 3

کی از ویژگی های نوآورانه و منحصر به فرد در جلوی DualShock 4، “نوار نور” است که رنگ ها را در بازی های خاص تغییر می دهد. البته این بخش برای بازی های ps vr و ورود بازیکنان از طریق دوربین نیز استفاده می شود. در حالی که غیر ممکن است نور را کاملا خاموش کنید، می توانید نور را از منوی سریع بطور قابل توجهی کم نمایید. گزینه devices< brightness of DualShock 4 light bar را انتخاب نمایید و سپس از بین سه تنظیم bright ،medium و dim گزینه dim را برای کم نور شدن انتخاب کنید. (دسته به طور پیش فرض بر روی حالت bright تنظیم شده است) ما تاکنون با نوار کم نور هیچ مشکلی نداشتیم. بنابراین دلیلی ندارد که در طولانی مدت حالت پر نور را برگزینید.

صدای بلندگو و ویبره دسته را کم کنید.

tutorial the correct charging of the ps4 controller battery justbazi 4

علاوه بر سر و صدایی که از دستگاه تلویزیون یا سیستم صوتی شما می آید، DualShock 4 نیز دارای یک بلندگو مجزا می باشد. برخی از بازی ها برای تنوع در گیم پلی، جلوه های صوتی نوآورانه را در خود جای می گیرد. برای مثال در بازی Destiny 2 کنترلر شما به طور مرتب با ایجاد سر و صدا هشدارهایی در خصوص مبارزات به گوش می رسد.

بلندگو با اینکه بسیار سرگرم کننده می باشد ولی بلندتر از مقدار احتیاج شما می باشد. فقط به menu quick و «devices» را همانطور که در تنظیمات نوار نور تغییر ایجاد کردید انتخاب کنید و گزینه دیگری با عنوان  volume controlرا برگزینید. در اینجا می توانید حجم صدا را کم نمایید.

اگر می خواهید تمام بازخوردهای دسته را حذف کنید به تنظیمات کنسول ps4 خود روید و تمامی لرزش ها (ویبره ها) را غیر فعال نمایید. تمامی بازی ها در قسمت گیم پلی خود لرزش هایی به دستان شما منتقل می سازند ولی اگر دسته شما در نگه داشتن شارژ مشکل دارد این امر ممکن است شما را درگیر کند.

کنترلر اضافی

tutorial the correct charging of the ps4 controller battery justbazi 5

شما در بازی های آنلاین و مهیج درگیر خواهید شد و عمر باتری دسته کاهش می یابد. شما می توانید یکبار آن را تعویض نمایید و یا با کابل USB به کنسول خود متصل کنید. اما هیچ کدام از این راه حل ها ایده آل نیست. در عوض یک کنترلر در حالت آماده باش داشته باشید!

اگر شما دسته دوم را برای کنسول خود خریداری نمودید باید با کابل آن را به کنسول وصل نمایید. اگر کنسول خود را به حالت استراحت قرار می دهید باید به منو power save functions مراجعه کنید و گزینه set features available in rest mode را انتخاب نمایید. در آنجا شما گزینه ای برای تامین برق به پورت های USB پیدا خواهید کرد که به دسته اجازه می دهد تا شارژ کردن خود را در آن حالت ادامه دهد.

شارژر PowerA مبلغی بین ۲۵ تا ۳۰ دلار می گیرد و به شما اجازه می دهد که هم زمان دو دسته را بدون اتصال به ps4 شارژ نماید. هنگامی که دسته در حال شارژ شدن می باشد نوری نارنجی چشمک می زند و هنگامی که به طور کامل شارژ می شود چراغ آن خاموش می گردد.

باتری خود را هیچ گاه خالی نکنید.

tutorial the correct charging of the ps4 controller battery justbazi 6

حتی اگر دسته شما دارای دو نوار شارژ باشد دلیل نمی شود آن را شارژ نکنید. شما باید به محض اینکه فرصتی پیدا می کنید دسته خود را شارژ نمایید. با توجه به فن آوری باتری قدیمی، شما باید باتری خود را تا حد امکان خالی کنید تا ظرفیت قدرت باتری را کاهش ندهد. ولی باتری های لیتیوم یونی مدرن، مانند آنچه که در DualShock 4 استفاده می شود، از این مشکل رنج نمی برند. بنابراین شما می توانید باتری خود را به طور مرتب شارژ نمایید.

لطفا نظرات خود را درباره ۵ نکته شارژ باتری دسته ps4 به صورت دیدگاه در پایین مقاله به اشتراک بگذارید.