افزایش چشم گیر کاربران witcher 3 پس از پخش سریال The witcher 3

بر اساس آمار منتشر شده از سرویس اشتراک استیم، تعداد کاربران بازی The Witcher 3 بعد از پخش سریال The Witcher از شبکه‌ی نتفلیکس، به بالاترین میزان خود از سال ۲۰۱۶ رسیده است. با جاست بازی همراه باشید

فصل اول سریال The Witcher به تازگی توسط شبکه استریم نتفلیکس منتشر شده و موفقیت و محبوبیت بالای آن تاثیر بسیار مثبتی را روی تعداد کاربران بازی The Witcher 3 ساخته استودیوی لهستانی CD Project Red داشته است. براساس گزارش منتشر شده توسط PlayTracker، بیش از ۴۸ هزار کاربر مختلف از طریق برنامه استیم به انجام این بازی به صورت همزمان پرداخته‌اند که همچین رکورد و رقمی پس از انتشار بسته الحاقی Blood and Wine در سال ۲۰۱۶ مشاهده نشده است.

مجموعه‌ی The Witcher یکی از موفقیت آمیزترین پروژه‌های CD Projekt RED به شمار می‌رود. در واقع بازی‌های این سری همواره سود خوبی را عاید سازندگان خود می‌کنند؛ حتی اگر این بازی به طور انحصاری برای کاربران پی سی منتشر شوند. با این حال، نمی‌توان هیچ یک از این بازی‌ها را با The Witcher 3: Wild Hunt مقایسه کرد. این بازی، سی‌دی پراجکت رد را به تمدید لایسنس آثار The Witcher و نتفلیکس را به ساخت یک سریال تلویزیونی بر اساس این داستان ترغیب کرد. حالا به نظر می‌رسد که این سریال حتی بیشتر از بازی The Witcher 3 موفقیت آمیز بوده و می‌توان آینده‌ی درخشانی را برای آن متصور شد.

بازی The Witcher 3 نزد کاربران کنسول‌های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان نیز محبوبیتی مشابه با نسخه رایانه‌های شخصی را تجربه کرده است. گمان می‌رود که در جریان یک ماه اخیر نزدیک به یک میلیون بازیکن از طریق پلتفرم‌های مختلف این بازی را اجرا کرده‌اند که همچین رقمی پس از گذشت چهار سال و شش ماه از انتشار آن، واقعا چشم‌گیر است. گفتنی است که بازی‌های The Witcher و The Witcher 2: Assassin of Kings نیز محبوبیت زیادی نزد بازیکن‌ها کسب کردند و توانستند به رکورد پنج هزار بازیکن به صورت همزمان دست پیدا کنند؛ البته این رکورد بعدها به سه هزار بازیکن کاهش یافت.

بازی The Witcher 3: Wild Hunt در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ (۱۹ می ۲۰۱۵) برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌های ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 منتشر شده است و نسخه مخصوص کنسول نینتندو سوییچ نیز در ماه اکتبر پیش رو عرضه خواهد شد.