راهنمای تروفی بازی Battelfiled V

بازی Battlefield V جدیدترین نسخه از مجموعه تیراندازی بتل‌فیلد در زاویه اول شخص است که چندی پیش برای کنسول‌های نسل هشتمی و رایانه‌های شخصی عرضه و منتشر شد. برخلاف دیگر عناوین، Battlefield V از تروفی و اچیومنت‌های نسبتا کمی برخوردار است و تعداد آن‌ها حتی به 30 تا هم نمی‌رسد.

پیش از این که مستقیم به سراغ راهنمایی برای گرفتن هر تروفی مشخص برویم، پیشنهاد می‌کنم تا نکات زیر و البته متن شناخت کلی تروفی‌ها برای گرفتن تروفی پلاتینوم (Platinum) را مطالعه فرمایید:

 • درجه سختی تقریبی برای گرفتن تمام تروفی‌/اچیومنت‌ها: 4 از 10
 • زمان تقریبی برای رسیدن به تروفی پلاتینوم یا هزار کردن بازی: 20 تا 25 ساعت
 • تروفی/اچیومنت‌های مربوط به بخش آفلاین: 6
 • تروفی/اچیومنت‌های مربوط به بخش آنلاین: 16
 • تروفی/اچیومنت‌های از دست دادنی: 0
 • تروفی/اچیومنت‌های گلیچی: تروفی‌های بخش داستانی بازی، همه می‌توانند دارای گلیچ باشند و امیدواریم که با کمک ما، به مشکلی برخورد نکنید.
 • حداقل دور بازی برای گرفتن تروفی پلاتینوم/تمام اچیومنت‌ها: 1 تروفی زیرا درجه Hardcore از همان ابتدا در دسترس بازی‌بازان قرار گرفته است
 • حداقل دفعاتی که باید بازی را کامل کنید: یک بار

  از آن جایی که کسب کردن اکثر تروفی و اچیومنت‌های بتل‌فیلد 5 به علاوه تروفی پلاتینیوم در حالت آنلاین انجام پذیر است، به دست آورردن تروفی و اچیومنت‌های این بازی آسان است. برای کسب کردن تمام تروفی‌ها دو کار مهم و کلیدی وجود دارد: داستان بازی را روی درجه سختی Hardcore به اتمام برسانید و در بخش چند نفره به 500,000 امتیاز بازیکن دست یابید. تعداد کمی از کارهای گوناگون در حالت آنلاین وجود دارد اما آن‌ها نیز در طول مسیر شما به رتبه‌های بالاتر کامل می‌شوند. آیتم‌هایی هم برای جمع آوری در بخش کمپین بازی وجود دارند اما لازه هیچ یک از تروفی‌های بازی نیستند بنابراین می‌توانید آن‌ها را نادیده بگیرید.

  قدم اول: تمام کردن بخش داستانی روی آخرین درجه سختی Hardcore

  بخش داستانی بازی Battlefield V بسیار کوتاه است؛ این بخش تنها 3 فصل دارد که هر کدام از این فصل‌ها، به سه ماموریت تقسیم می‌شوند. بنابراین، ما 9 ماموریت برای تمام کردن داریم که باید توجه داشته باشید که از همان ابتدا، داستان را با درجه سختی Hardcore آغاز کرده و به پایان برسانید. درجه سختی Hardcore از همان ابتدا در دسترس بازیکنان قرار گرفته و تمام کردن بازی با این درجه سختی، نه تنها یک تروفی طلایی، بلکه تروفی درجات سحتی پایین‌تر را نیز برای شما آزاد خواهد کرد. تمام کردن بخش داستانی Battlefield V روی درجه سختی Hardcore خیلی هم سخت نیست؛ به این صورت که شما همچنان چک‌پوینت‌ها را در اختیار دارید و با این که آسیب بیشتری از دشمن دریافت می‌کنید، اما باز هم برای مردن، به 4 تا 6 ضربه دشمن نیاز است. در طرف دیگر، سلامتی شما نیز پس از چند ثانیه و به صورت خودکار بازیابی می‌شود و مشکل خاصی را برای شما به وجود نخواهد آورد. علاوه بر این، می‌توانید ابتدا بخش داستانی را روی درجه سختی Easy به پایان برسانید تا با مپ‌ها و چینش مراحل آشنا شوید و سپس به سراغ درجه Hardcore بروید تا پیشروی برای‌تان راحت‌تر باشد. تمام کردن داستان روی درجه سختی Hardcore، به طور متوسط 4 تا 5 ساعت زمان نیاز دارد.

  قدم دوم: بخش چند نفره

  تروفی‌های سخت و چالش برانگیز برای بخش چند نفره، تنها دو عدد هستند؛ یکی گرفتن 500,000 امتیاز به عنوان بازیکن و دیگری، گرفتن 100,000 امتیاز با هر یک از کلاس‌های بازی. امتیازی که با هر کلاس دریافت می‌کنید، در مجموع محاسبه می‌شود و اگر با هر کدام از 4 کلاس، 100,000 امتیاز کسب کنید، به یک 100,000 امتیاز دیگر نیز نیاز دارید تا تروفی را از آن خود کنید. گرفتن این تروفی که شاید چالش برانگیزترین تروفی بازی Battlefield 5 باشد، حدود 15 ساعت زمان نیاز خواهد داشت؛ البته این زمان بستگی به سطح مهارت شما نیز دارد. شما می‌توانید با رفتن به بخش Profile > Statistics > Classes > Score از نحوه پیشرفت خود مطلع شوید.